Cesty a památky

Bečváry – památník Mistra Jana Husa

Bečváry – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Bohouňovice I – památník padlým v 1. světové válce

Bohouňovice I – památník padlým ve 2. světové válce

Brník – pamětní deska Rajmunda Půdy

Břežany II – památník padlým v 1. světové válce (bývalý)

Břežany II – památník padlým v 1. světové válce

Bulánka – památník padlým v 1. světové válce

Bulánka – památník T. G. Masaryka

Býchory – pamětní deska A. A. Vejdělkové

Býchory – památník padlým v 1. světové válce

Býchory – pamětní deska Jana Kubelíka

Býchory – památník Jana Kubelíka

Bylany – památník padlým v 1. světové válce

Cerhenice – pamětní deska Blanky Vedlichové - Waleské

Cerhenice – památník Jana Bohumíra Dlabače

Cerhenice – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Cerhenice – pamětní deska Stanislava Růžičky

Cerhýnky – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Církvice – památník padlým v 1. světové válce

Červené Pečky – pamětní deska MUDr. Dvořáka

Červené Pečky – pamětní deska Zborov

Červené Pečky – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Červené Pečky – pamětní deska Františka Kmocha

Červené Pečky – pamětní deska stavbě školy

Červené Pečky – pamětní deska Viléma Fuknera

Červený Hrádek – památník padlým v 1. světové válce

Český Brod – památník Prokopa Holého

Český Brod – pamětní deska umučeným Sokolům

Český Brod – pamětní deska pobytu A. V. Suvorova

Český Brod – památník Mistra Jana Husa

Dobřeň – památník padlým v 1. světové válce

Dobřichov – památník archeologickému výzkumu

Dolní Chvatliny – pamětní deska obětem válek

Dolní Chvatliny – památník padlým v 1. světové válce

Doubravčice – památník padlým v 1. světové válce

Habrkovice – pamětní deska Jana Kopeckého

Hlaváčova Lhota – památník padlým v 1. světové válce

Hlízov – památník padlým v 1. světové válce

Hlízov – hrob neznámého vojáka

Hlízov – památníky pozemkovým úpravám

Hlízov – pamětní deska Františka Kočárníka (zaniklá)

Horní Chvatliny – památník padlým v 1. světové válce

Hořany (u Poříčan) – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Hradenín – památník padlým v 1. světové válce

Hradišťko I – památník padlým v 1. světové válce

Chotouchov – památník padlým v 1. světové válce

Chotouchov – památník Rudé armádě

Choťovice – památník padlým v 1. světové válce

Chotutice – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Jestřabí Lhota – památník padlým v 1. světové válce

Jevany – památník T. G. Masaryka

Jindice – památník padlým v 1. světové válce

Jindice – památník Jaroslava Košvance

Kamhajek – pamětní deska Gustava Frištenského

Kbel – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Kolín – památník osvobození

Kolín – památník Josefa Sudka na Kmochově ostrově

Kolín – památník Žal

Kolín – památník Jana Amose Komenského

Kolín – kameny zmizelých

Kolín – památník T. G. Masaryka

Kolín – pamětní deska Františka Jiráska

Kolín – památník V. I. Lenina (bývalý)

Kolín – památník padlým v 1. světové válce

Kolín – památník sovětským vojákům

Kolín – pamětní deska obětem 2. světové války na nádraží

Kolín – pamětní deska padlým legionářům

Kolín – pamětní deska obětem z řad župy Tyršovy

Kolín – památník Karla Legera

Kolín – pamětní deska Josefa Svatopluka Machara

Kolín – památník Jana Kubíčka

Kolín – pamětní deska Františka Dvořáka

Kolín – památník Františka Kmocha

Kolín – památník medvědům od Kolína

Kolín – památník Josefa Sudka na radnici

Kolín – pamětní desky a pomníky

Kolín – pamětní deska Františka Kmocha

Konárovice – památník padlým v 1. světové válce

Kořenice – památník poručíka Nováka

Kostelec nad Černými lesy – památník posledního jelena

Kounice – památník padlým v 1. světové válce

Kouřim – památník středu Evropy

Kouřim – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Kouřim – památník Tomáše Garrigue Masaryka

Kouřim – pamětní desky

Kouřim – památník Prokopa Holého

Krychnov – památník padlým v 1. světové válce

Kšely – památník padlým ve 2. světové válce

Kutlíře – pamětní deska J. A. Prokůpka

Kutlíře – pamětní deska na utrpení za kolektivizace

Lhotka (zaniklá ves) – památník K. F. Foltýna

Libodřice – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Libodřice – památník Rudé armádě

Limuzy – pamětní deska táboru lidu

Lipany – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Lipany – památník Rudé armádě

Lošany – památník generálmajora Josefa Mašína

Lošany – pamětní deska generálmajora Josefa Mašína

Lstiboř – památník padlým v 1. světové válce

Malotice – památník padlým v 1. světové válce

Mančice – památník padlým v 1. světové válce

Milčice – památník padlým v 1. světové válce

Milčice – Havlíčkův kámen

Mrzky – památník padlým v 1. světové válce

Němčice – památník padlým v 1. světové válce

Nučice – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Oleška – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Ovčáry – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Ovčáry – pamětní deska Jaroslava Vrchlického

Pašinka – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Pečky – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Pňov – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Poboří – památník padlým v 1. světové válce

Polepy – památník osvobození

Polepy – pamětní deska Josefa Charouse

Polní Chrčice – památník padlým v 1. světové válce

Polní Voděrady – památník padlým v 1. světové válce

Poříčany – památník padlým v 1. světové válce

Přebozy – památník padlým v 1. světové válce

Přišimasy – památník svobody

Radim – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Radim – památník Rudé armádě

Ratboř – památník padlým v 1. světové válce

Ratboř – pamětní desky obětem 2. světové války

Sedlov – památník padlým v 1. světové válce

Sendražice – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Sendražice – památník Rudé armádě

Skramníky – památník padlým v 1. světové válce

Skvrňov – památník padlým v 1. světové válce

Sokoleč – památník Františka Nováka

Starý Kolín – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Suchdol – Švehlův památník

Svojšice – památník Rudé armádě

Tatce – památník padlým v 1 a 2. světové válce

Tlustovousy – památník padlým ve 2. světové válce

Třebovle – památník padlým v 1. světové válce

Tuchoraz – památník zemědělců

Tuklaty – památník padlým v 1. světové válce

Tuklaty – pamětní deska Ferdinanda Klindery (zaniklá)

Vavřinec – památník padlým v 1. světové válce

Velim – památník padlým v 1. světové válce

Veltruby – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Vitice – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Volárna – památník padlým ve 2. světové válce

Vyžlovka – památník padlým v 1. světové válce a ukončení 2. světové války

Záboří nad Labem – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Zásmuky – pamětní desky Františka Kmocha

Zásmuky – pamětní deska Matěje Poláka

Zásmuky – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Zibohlavy – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Ždánice – památník 2. světové války

Žhery – pamětní deska F. Kvapila

Žíšov – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Žiželice – památník padlým v 1. světové válce

O nás

Ohlasy

Napište nám

texty a foto Roman ŠULC, video a střih Jan KUBKA, www Tomáš ADÁMEK