Cesty a památky

Objektiv » 28. Libanon - pohoří Šúf (قضاء الشوف - لبنان)
Libanon - pohoří Šúf

Fotogalerie

Libanon - pohoří ŠúfLibanon - pohoří ŠúfLibanon - pohoří ŠúfLibanon - pohoří ŠúfLibanon - pohoří ŠúfLibanon - pohoří ŠúfLibanon - pohoří ŠúfLibanon - pohoří Šúf

28. Libanon - pohoří Šúf (قضاء الشوف - لبنان)

vysíláno 27. září 2009

O Libanonu se nedá zrovna říci, že by byl v současnosti vyhledávanou turistickou destinací. Na vině je tomu jednak přetrvávající povědomí o nedávné občanské válce a také o průběžných konfliktech se sousedním Izraelem. Přesto jsme se do této zkoušené země vydali, abychom zjistila na místě skutečný stav věcí. A ten je překvapivý. V této reportáži Vás pozveme do pohoří Šúf jižně od Bejrútu, které je pokračováním mnohem známějšího pohoří Libanon. Tady si ruce podává prastará historie s nádhernými přírodními scenériemi národního parku, tvořeného cedrovými háji. Vyspělá infrastruktura, vynikající zázemí pro turisty a příjemní lidé – to je dost důvodů pro jeho návštěvu.

Závěrem vysílání tohoto vydání Objektivu padla otázka soutěže z naší reportáže ve znění: Víte, který strom je vyobrazený na vlajce Libanonu? A) smrk B) borovice C) cedr. Správná odpověď je pochopitelně C) cedr.

mapa světa

Související cestopisy

O nás

Ohlasy

Napište nám

texty a foto Roman ŠULC, video a střih Jan KUBKA, www Tomáš ADÁMEK