Cesty a památky

Ohlasy

Zde jsou ohlasy na naše stránky. Velmi si vážíme každého, kdo nám napíše svůj názor. A ještě více nás těší, že s mnoha z těch, kdo nám napsali, udržujeme od té doby přátelské vztahy. Díky vám všem. Tyto stránky jsou pro vás a díky vám.

15. listopadu 2016, Jarda Vyčichlo

Vážený pane Šulci, již dlouhou dobu Vás chci oslovit a omlouvám se, že tak činím prostřednictvím tohoto média, jelikož jsem nedohledal klasický kontakt na Vás. Provozuji portál Památky a příroda Karlovarska (http://www.pamatkyaprirodakarlovarska.cz/) a musím přiznat, že námětem na jeho formu byl kdysi i Váš web Cesty a památky. V republice neexistuje mnoho podobných webových encyklopedií, zpracovávajících dopodrobna své okolí a hlavně soupisy tamních památek. Myslím, že jsou pouze dva . Proto jsem Vám chtěl navrhnout partnerství mezi našimi portály, minimálně formou podpory na dálku. Strašně by se mi líbilo, kdyby každá oblast měla takovou encyklopedii, jenže nemá. Je to škoda. Nakonec by mohl vzniknout překlenující web pro celou republiku, který by sdružoval tyto regionální a mapování by bylo ucelené. Osobně se mi nepodařilo ještě nikoho zlomit k tvorbě encyklopedie dalšího regionu a to jsem se snažil u lidí zapálených minimálně ze tří dalších krajů. Odradí je náročnost, nebo se drží již vytyčené formy svého projektu. Proto si vážím Vašich stránek, protože vidím, že moje vize by jednou mohla být naplněna a jste alespoň tou jednou vlaštovkou. A mohlo by být dobré o sobě vědět a tuto informaci dále šířit. Pokud byste mne neodmítl a měl zájem o nějaké bližší poznání, budu jedině rád, rád potkám lidi s podobným zájmem a směřováním. Pokud však mou ideu nesdílíte, pochopím to rovněž, protože ne vše z mých úžasných nápadů je skvělé i pro okolí. S přáním klidného dne Jarda Vyčichlo.

23. dubna 2016, Oldřich Berka, Na kole i pěšky

Píši Vám za tým \"Na kole i pěšky\" (aplikace, web-přepisujeme ho, tak se nelekejte a facebook). Mám poněkolikáté otevřený Váš web a nestačím se divit, asi nám nevyhovíte, ale přesto to musím zkusit a to požádat Vás o možnost zveřejnění Vaší skvělé práce na našem webu a v aplikaci (samozřejmě se zpětným proklikem a zveřejněním zdroje). Pokud by jste se zamysleli nad touto možností, tak nabízím výměnu baneru na webu, zveřejnění vašich akcí na našem fb profilu a možnost další spolupráce. Vše je na dohodě. I když nám nevyhovíte tak musím uznat, že tak našlapaný web jsem ještě neviděl je vidět, že Vás to baví. S přáním hezkého večera Olda Berka

10. dubna 2016, Jitka Weiserová, Adamov

Vaše stránky Cesty a památky,to je něco úžasného! Takový podrobný rozsah veškerých informací jsem ještě neviděla! Jsou tam tipy na cestování, kvalitní fotografie, kdy jsem se musela několikrát k nim vracet prohlížet znovu, doslova se s nimi kochat jak každý objekt vyhmátnete, i sebeobyčejnější věc zde člověk úplně jinak prožívá, tak jak i v Toulavé kameře!  Jste mistři na svém místě! Opravdu si zasloužíte pochvalu! A jak jsem pročítala i ohlasy na vás jsou jen kladné na to můžete být pyšní! Tak jak to i napsal příkladně bývalý rodák tedy Kouřimák Mgr.Jan Pomykal,redaktor C.O.T. že je váš web mistrovská záležitost! Takže se to potvrzuje ze všech stran na co já nyní přicházím. Když se sedne k vašim webovkám, zapomene se na čas (který je nyní deštivý) a tím se mohu věnovat jen stále novým fotografiím a tolika informací i z Polska, je to úžasné,co jste již vše zvládli,ať se vám daří stále tak dobře v další práci a my máme pak tolik radosti s vámi vše objevovat, kam se nedostaneme. S přibývajícími léty si to máme čas o to více vše vychutnat a potěší to naši dušičku. Děkujeme vám mnohokrát.

27. března 2016, Jana Abrahámová

Dobrý den, jsem studentkou Vyšší odborné školy zahradnické na Mělníku a zpracovávám absolventskou práci na téma „Pomníky a památníky ve volné krajině v okrese Kolín a krajinářská úpravav jejich okolí“. Velmi jsem si oblíbila stránky www.cestyapamatky.cz pro jejich přehlednost a naprosto úžasný rozsah informací. Samozřejmě pokud nějaké informace čerpám, uvádím vždy zdroj. Chtěla bych se zeptat, zda byste mi mohli poskytnout nějaké informace o „Vás“. Jak stránky vznikaly, kdo jsou autoři, odkud čerpáte informace. Mám v úmyslu zmínit Vaši činnost v práci a budu vděčná za poskytnuté informace. Přeji mnoho úspěchů ve Vaší činnosti a jsem s pozdravem.

1. prosince 2015, Ivan Nagy

Dobrý den. Moc se mi líbí vaše stránky Cesty a památky. Jsem rodákem z obce Kšely v okr. Kolín, kde již delší dobu nebydlím. Při nedávné návštěvě v této obci jsem zjistil, že kolem zdejší památeční lípy malolisté zasazené kolem roku 1800 je stavěný zděný plot. Mám zato, že pozemek a snad i tato památeční lípa, byla prodána místním zastupitelstvem do rukou soukromému majiteli, který tuto lípu oplocuje. Mám velké obavy o jejím osudu a bylo by mi moc líto o tuto památku, v této obci, více jak dvěstě let starou, přijít. Mimo jiné, z vyprávění mé babičky tuto lípu sázel, dědeček mého dědečka, místního kováře ve Kšelích. Prosím o zdělení, zda je ještě možné tuto pomátku zachránit. Předem děkuji za případnou odpověď.

18. listopadu 2015, Helena Pašková, redaktorka

Časopis Pro památky zveřejnil rozhovor s Romanem o stránkách Cesty a památky.

25. října 2015, Jan R.

Dobrý den,chci se zeptat zda nezařadíte do těchto skvělých stránek také smírčí kříže a stará rozcestí a staré historické stezky-cesty do hlavní nabídky,myslím že by to spousta čtenářů zajímajících se o regionální historii v okresu Kolín také hodně zajímalo.Děkuji za odpověď a přeji mnoho pracovních úspěchů v této činnosti.

18. srpna 2015, Helena Pašková, redaktorka

Časopis Pro památky zveřejnil informace o našich stránkách v sekci "Památky a internet".

5. května 2014, Monika Fuchsová, Praha 3

Vážení pánové, vaše webové stránky Cesty a pamatky jsou naprosto úžasné. Ještě nikde jsem nenašla tolik informací a typů na památky Kolínska. Jezdíme už dlouho na kole po této lokalitě a teprve teď konečně víme, co za památky jsme vlastně přehlédli a vůbec o nich nevěděli. Jste příkladem pro všechny další, jak by to mělo vypadat. Moc díky, že jste nám pomohli trošku „otevřít“ oči.

2. ledna 2014, Lukáš Rubeš, www.uvaly.cz

Dobrý den, až nyní jsem narazil na váš web www.cestyapamatky.cz. Škoda, že Úvaly jsou již „za hranicí“ okresu Kolín… :-) Máte vše moc pěkně zpracované. Snad jen bych uvítal mapku s odkazy na jednotlivé stránky památek. Přeji vám hodně energie i v roce 2014.

27. září 2013, Troníček Jaroslav

Dobrý den vám oběma, pánové Kubko a Šulci. Srdečně Vás zdravím z Mníšku pod Brdy, chtěl bych poděkovat za vaše stránky www.cestyapamatky.cz a tím i připomenutí mnoha památek Kolínska. Pořad Toulavá kamera, na kterém se podílíte, přináší do mnoha domovů nové zajímavé informace a duševní potěšení v jedinečném zpracování pořadu. Daří se nám později využít doporučení na výlety, snažíme se nevynechat žádný díl a pokud přeci utekl, děkujeme všem ale zejména vám za tipy a svoji přehlednou archivaci podkladů. Rádi cestujeme a tak si s kamarády zaznamenáváme všemožné výletní tipy. Stále se utvrzujeme v úsudku jak může být naše země krásná, děkujeme všem, kterým nejsou veškeré památky lhostejné a odhodlali se k dlouhodobé bitvě za svým snem – záchraně další mnohdy zbytečně poničené památky. Přejeme si, aby vás vaše reportáže stále moc bavili. Dokázali jste v týmů svých přátel nadále rozvíjet tipy výletů třeba také směrem k památkám, jež nejsou prozatím plně noblesní ale jejich interiéry si uznání a obdiv s výkladem odborníka opravdu zaslouží a mnoho diváků potěší. Srdečně vám přeji dlouhodobé naplnění a radost z vaší činnosti. Vaše filmy, reportáže pro pořad Toulavé kamery rozvíjíte různorodě a bez něho by nám už nyní bylo smutno. Zdravím a děkujeme!

26. prosince 2012, Monika Eretová, studentka Ústavu pro dějiny umění Univerzity Karlovy

Dobrý den, obracím se na Vás jako na autora fotografií z webu Cesty a památky. Díky Vašemu citu pro památky se Vám podařilo vyfotit umělecky hodnotný náhrobek rodiny Šmídovy na hřbitově v Žabonosích, který je dílem moravského sochaře, působícího v Praze, Franty Úprky. Právě osobnost F. Úprky a jeho sepulkrální tvorba jsou témata mé diplomové práce, kterou právě dokončuji. Chtěla jsem Vás proto poprosit, zda bych s Vaším svolením a samozřejmě uvedením Vašeho jména a dalších náležitostí mohla ve své práci publikovat Vámi pořízený snímek. V případě, že máte vícero snímků náhrobku Šmídových a byl byste ochotný je poskytnout, byla bych Vám nesmírně zavázána. Z časových důvodů bohužel nestíhám do Žabonos zajet osobně a dané dílo si prohlédnout, takto zprostředkovaná fotodokumentace by tedy mi velmi pomohla.

14. října 2012, Aneta Pecharová

Dobrý den, jsem studentkou Jihočeské univerzity a zpracovávám bakalářskou práci na téma „Předpoklady rozvoje cestovního ruchu v okrese Kolín“. Velmi jsem si oblíbila stránky www.cestyapamatky.cz pro svou přehlednost a naprosto úžasný rozsah informací. Samozřejmě pokud nějaké informace čerpám, uvádím vždy zdroj. Chtěla bych se zeptat, zda byste mi mohli poskytnout nějaké informace o „Vás“. Jak stránky vznikaly, kdo jsou autoři, zda mají zájem s Vámi spolupracovat některé státní instituce (města, obce…) apod. Vlastně mi takové informace na Vašich stránkách chybí. Mám v úmyslu zmínit Vaši činnost v práci a budu vděčná za poskytnuté informace. Přeji mnoho úspěchů ve Vaší činnosti a jsem s pozdravem.

10. října 2012, Tošovský Jan, stavební odbor, Arcibiskupství pražské

Dobrý den, děkuji za možnost čerpat z velice pěkně zpracovaného webu.

5. června 2012, Synek Jiří, Praha

Dobrý den. Už před léty mě velmi zaujal portál Cesty a památky. Opravdu povedené a pěkně zpracované. Mimo jiné se potvrdilo mé některé předešlé bádání, například tvrz v Radimi. Budova tvrze mě zaujala už před zhlédnutí vašich stránek. Potvrdilo se tak, že tvrz se nenacházela v místech zámku, ale je zachovalá v jeho bezprostřední blízkosti. Objevil jsem ale také nepřesnost, týkající se tvrze v Cerhýnkách. Já jsem navštívil místo dvakrát. Poslední navštěva dvora, s budovou tvrze, mé amatérské bádání myslím jen potvrdila. Posílám obrázky, které by to měly dokládat. Na fotografiích z roku 2005 jsou zachyceny i druhotně použitá stará ostění. Budovu tvrze potvrdil i majitel dvora. Ještě znovu chvála za Cesty a památky. Každému vždy doporučuji. Zvlášť těm, kteří tvrdí, že na Kolínsku „nic není“.

1. dubna 2012, Alžběta Jankulíková, studentka Semináře dějin umění, FF MU Brno

Dobrý večer,ráda bych se zeptala, zdy bych s Vaším svolením mohla použít ve své bakalářské diplomové práci o budově Spořitelny města Kolína (čp. 44, Karlovo náměstí, „Okresní úřad“) vaši fotografii jihovýchodního rohu kolínského náměstí ze stránek Cesty a památky. Focena je nejspíš z radnice nebo střechy MSD. Velmi hezky zachycuje zasazení budovy do městského prostoru, sama lepší sotva pořídím. Pokud byste souhlasil, uvedu u ní samozřejmě všechny údaje o autorství a datu pořízení. Předem děkuji za odpověď a skládám tímto poklonu webu Cesty a památky!

30. března 2012, Alice Štěbetáková, Děčín

Dobrý den, chystáme se s dětmi do Laosu a Thajska a při brouzdání a hledání informací na internetu, jsem našla Vaše články z cest. Musím říct, že jsem jimi nadšená a v mnohém předčí průvodce Lonely Planet. Smekám a přeji spoustu krásných cestovatelských zážitků a hlavně hodně zdraví, abyste je mohli uskutečnit.

28. února 2012, Táňa Kašparová, Kolín

Zaujala mě Vaše památková činnost a Vaše internetové stránky často navštěvuji. Proto bych Vám velice ráda s touto činností pomáhala. Právě jsem dostudovala vyšší odbornou školu obor Ochrana památek a krajiny. Také jsem studovala vyšší odbornou školu Hotelnictví a turismu. Umím výborně anglicky, částečně francouzsky a trochu španělsky. Také efektivně pracuji s informační a výpočetní technikou. Mezi mé zájmy patří památky, historie a cestování. Pokud bych Vám mohla s čímkoliv pomoct, budu ráda, když mě zkontaktujete. Děkuji a jsem s pozdravem.

13. prosince 2011, PhDr. Kateřina Hekrdlová, Archiv Národní knihovny ČR

Dobrý den, měla bych k Vám prosbu. Jsem archivářka Národní knihovny ČR a v současné době dokončuji zpracování archivního fondu Rodinný archiv Veselých. Jedná se o rodinu, která vlastnila zámek Molitorov. K fondu je vyhotovený inventář a já bych do něj ráda použila čtyři fotografie z vašich webových stránek. Vzhledem k tomu, že jste uvedeni jako autoři fotografií, chtěla bych Vás požádat o souhlas s použitím fotografií v uvedeném inventáři. Jedná se o nekomerční využití pro badatelské účely a samozřejmě byste byli uvedeni jako autoři i s odkazem na web. Děkuji předem za odpověď a přeji hezký den.

20. října 2010, Mgr. Jan Pomykal, redaktor C.O.T. media, s.r.o.

Vážení pánové, normálně nekomentuji internetové dění, nicméně tentokráte musím. Tuším, že jste (a to oprávněně) na pochvaly zvyklí, leč nelze než se nepřipojit k obdivným ohlasům. Váš web je mistrovská záležitost!!!! Jako bývalý Kouřimák s intenzivním zájmem o historii vím co říkám. Hluboce smekám, přeji vám neutuchající entuziasmus a těším se na další skvělé informace na vašich stránkách. S hlubokou úctou.

2. října 2009, Martin Kulhánek, fanda do památek

Dobrý den, patřím k velkým příznivců vašich stránek cesty a památky. Jako kolíňák jsem nadšen ze skutečně detailního katalogu památek na Kolínsku, zejména pak stavebních a sochařských památek. Při prohlížení tohoto graficky velmi pěkně řešeného a zároveň přehledného průvodce po pamětihodnostech našecho kraje, jste pro mě objevily řadu míst, která jsem doposud neznal a která rozhodně stála za návštěvu. Například díky cestám a památkam jsem objevil Kounice. Zdejší zámek s mouřeníny (bohužel v kopiích) je opravdu skvostný. Dovolil bych si však upozornit na jeden detail: v popisce k archivním fotografiím Starého zámku v Bečvárech stojí: „fotografoval Štencl 1913“, domnívám se,že fotografie pocházejí ze ŠTENCOVA archivu, tedy správně je foto Štenc, nebo Štencův archiv. Inu, drobný překlep se musí nutně objevit v každém textu. Přeji vám oběma hodně zdaru v další práci a těším se na další reportáže z vašich cest.

31. srpna 2009, Jiří Keil

Dobrý den, dovoluji si využít nabídky na Vašich stránkách, že uvítáte případná doplnění Vašich stránek o Kolínsku. Posílám tedy upozornění na strom, který jsem na Vašich stránkách nenašel. Jedná se o dub rostoucí v bažantnici mezi Svojšickým rybníkem a rybníkem Utopenec u Nové Vsi III. Na závěr mi dovolte, abych vašim stránkám vyjádřil obdiv. Strávil jsem nad nimi několik hodin v naprostém úžasu. Byl jsem před 27 lety obvodním lékařem v Kouřimi, moje žena pochází ze starobylé statkářské rodiny Hrdinů z Dolních Chvátlin (ing Hrdina byl poslancem NS za agrární stranu), jejíhož prapředka si tam kdysi přivedl Jan Rudolf ze Šternberka k obnově polností. Když byla má žena malé pachole, vyprávěl jí dědeček Hrdina o Mašínech, Masarykovi a to prosím někdy v 60tých letech. Odpusťte mi tohle malé exposé, ale chci tím ilustrovat, že jsem byl do novodobé ale i staré historie regionu vtažen, myslel jsem si, že Kolínsko a zejména Kouřimsko docela dobře znám. Vaše stránky mne vyvedly z omylu. Nepochybně se na ně budu často vracet a odkaz na ně jsem rozeslal i svým přátelům. Se srdečným pozdravem.

20. dubna 2009, Miloš Vávra, archeolog Ústavu archeologické památkové péče Středních Čech

Dobrý den, prosím na stránkách Hradenína opravte datování nádoby (džbán) kultury nálevkovitých pohárů na pozdní dobu kamennou (eneolit). Jinak je to báječné a díky za všechny ostatní informace.

26. března 2009, Hana Jarošová, Polepy

Úplně náhodou jsem narazila na Vaše stránky Cesty a památky a jsem nadšená! Něco tak velmi důkladně a systematicky provedeného jsem už dlouho neviděla a patří Vám a všem lidem, kteří se na nich podíleli velký dík! Jak jsem dnes ty stránky objevila, tak mi to prostě nedá a zatím se na nich pohybuji sice zbrkle, nadšeně a s vykulenýma očima asi jako malé dítě při první návštěvě lunaparku:).

24. února 2009, Ludmila Celbová, odděleni archivace webu Národní knihovna České republiky

Vážení vydavatelé, vybrali jsme vámi vydávané stránky Cesty a památky jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se soucasti českého kulturního dědictví. Chceme vás poprosit o uzavreni smlouvy, která umožní jejich zpřístupňování z archivu prostřednictvím internetu a vystavení vasich stránek pod licencí Creative Commons. Spoluprací s námi získate jistotu, že obsah vašeho webu bude několikrát ročně archivován a zůstane uchován, i pokud bude v budoucnu činnost stránek ukončena. Záznam o stránkách se stane součástí katalogu Narodni knihovny a bude zařazen do České národní bibliografie. Snaha archivovat a následně zpřístupňovat elektronické online zdroje je v současnosti celosvětovým trendem.

11. února 2009, Iveta Dudková, ředitelka MŠ Ohaře

Právě jsem zhlédla Vaše DVD o Kolíně. Vyjadřuji Vám velký obdiv. Je to moc pěkné. DVD jsem získala z informačního centra. Mám jej jako pozornost pro mou skotskou partnerku, se kterou mám eTwinningový projekt a již rok a půl si s jejími žáčky vyměňujeme po internetu různé prezentace. Asi to neděláme špatně, neboť jsme byly obě ohodnoceny evropským certifikátem Quality Label a tento víkend jsem pozvána na mezinárodní konferenci do Prahy, které se zúčastní celkem 400 zapálených učitelů zcelé EU. Je to docela prestižní, i když se o tom v Kolíně moc neví a já jsem se svou školkou jedna z mála, která se tomu věnuje. A protože vím, že lidé spíš závidí než pochválí, píši Vám svou pochvalu za zmiňované DVD, protože ukáže Kolín velmi poutavě s krásnými záběry. Před několika lety nafotil pan Šibík Kolín pro časopis Reflex. Ačkoliv si pana Šibíka vážím, jeho fotografie mi přišly účelově nafocené v děšti, z divných úhlů či pohledů a tak nějak účelově, protože ten doprovodný článek Kolín představoval jako ošuňtělé město. Poprvé v životě jsem se ozvala a poslala do redakce Reflexu svou reakci. Vysloužila jsem si pár souhlasných ale i negativních reakcí. Teď jsem velmi spokojena a tak podruhé vyjadřuji svůj názor.

15. srpna 2008, Václav Řehák, Rakovník

Vzácní pánové, děkuji za promptní dodání DVD Írán, samozřejmě mi to vyrazilo dech – kvalita zpracování, nádherný obraz, vtipné monology – plné informací, které nenudí, pěkný přebal a řada dalších kladů. Dílo s vysokou „přidanou hodnotou“. Tak, a mám co ukazovat přátelům :-) Včera jsem tím dokumentem „zpracoval“ nejmladšího bratra – zuřivého proamerikanistu. Valil oči a zmohl se pouze na to, že vše je tam z ropy a vše jim udělali Američané a Evropané :-)) Jak úsměvné stanovisko – simplifikátor … Ale vážně, je to nádherná země s nádhernými lidmi. Děkuji za předané zkušenosti, obrázky z cest i psaný cestopis na Vašich stránkách. Zdravím a přeji hodně úspěchů.

6. srpna 2008, Ing. Jan Sommer, Národní památkový ústav, ústřední pracoviště, Praha

Vážení přátelé, Váš web na mě udělal opravdu skvělý dojem. Nikde jinde jsem zatím nezaznamenal tak veliké „pokrytí“ památek v určitém regionu včetně nejrůznějších drobných křížků v krajině, anebo i objektů už dávno zaniklých, či archeologických nálezů přenesených do muzeí. Proto jsem také přidal odkaz do odkazovníku na webu NPÚ. Doufám, že budete mít jen příznivé ohlasy a nebudete se muset potýkat třeba s „lupiči“ dat. S přáním zdaru a s obdivem k Vaší práci Vás zdravím. 

30. července 2008, Vladimír J. Mrvík, Český Brod

Dobrý den, chtěl bych Vám vyjádřit svůj obdiv ke stránkách o památkách Kolínska, jsou zpracovány profesionálně a především fotodokumentace je báječná, prostě nádhera. Jen jsem si všiml, že při přechodu na nový grafický design zmizely některé obce (př. Kostelec n. Č. l., Přistoupim či Skramníky :-(). Mám pro Vás pár doplňků k některým památkám: 1. Ke štolmířské zvonici – V SOA Praha jsou plány na její stavbu a vyplývá z nich, že stavbu schválila Marie Terezie Savojská na zámku v Judenau 28. srpna 1764 zároveň s dostavbou sakristie ke kostelu tamtéž. Jejím projektantem byl Antonín Hasenecker (pokud to čtu správně). Jinak se obecně tvrdí, že ji postavil Václav Budil roku 1750, ale to je výmysl a není to pravda. 2. U Vykáně byste našli podrobnější historii statku čp. 5 i jeho majitelů v mojí publikaci „Trojanové z Bylan a Rossfeldu“ – trochu i k rodu Hřibských ze Hřib. 3. v Tuchorazi máte Boží muka z konce 19. století, opravená r. 2004. Tady vás možná trochu zklamu (i když mě obrovsky těší, že si jich někdo všiml) – tato Boží muka postavila moje rodina úplně od základů nově roku 2004, před tím tam byla pouze navážka zarostlá nepropustnými kopřivami a zasypaná vším možným. Vlastně to je kaplička zasvěcená sv. Janovi Nepomuckému a vysvěcena byla P. Batorem 12. Června 2004 cca v 16:00. Nicméně hodně lidí se mezi sebou do krve hádá, že tam ta kaplička je odjakživa, jenom si ji ostatní nikdy nevšimli. Fandím Vám a přeji hezký den.

25. července 2008, Jana Netíková, Ohaře

Dobrý den, ráda bych Vás moc pochválila za Vaše webové stránky – děkuji, že se zajímavou cestou a i dost podrobně snažíte přiblížit Kolínsko – domov, kde jsem se narodila i stále žiji. Jezdím po naší vlasti a obdivuji její krásy. Z Vašich stránek jsem však zjistila, že vlastně tzv. za humny to vůbec neznám – takže ještě jednou děkuji a budu se snažit to napravit. Chtěla bych Vás pozvat do naší obce – Ohaře a okolních vesnic (Němčice, Polní Chrčice, Domanovice, Radovesnice II, které zatím na stránkách chybí). I my zde máme kostel, faru, kříž za vsí směrem na Polní Chrčice a křížek uprostřed obce, pověsti v kronice, archeologické naleziště, památné stromy – lípy na hřbitově. Nedávno jsme zde měli výstavku z historie obce. Paní starostka Obešlová má spoustu starých i nových fotografií, které by mohly obohatit Vaše stránky a tak Vám na ni posílám kontakt. S pozdravem.

23. března 2008, Šoupalka

Dobrý den, není mým zvykem psát cizím lidem na internetu, ale po návštěvě Vašich webových stránek nemůžu jinak. Smekám před vysokou úrovní fotografií i shromážděných informací. Tak trošku děláte práci za někoho jiného (samotná města, obce ap.), ale je vidět, že Vás to baví. Já jsem se na Kolínsko přistěhovala před rokem a moc se chci s mým novým regionem seznámit, poznat, sblížit – zatím máme první rande za sebou, ale nic moc o sobě nevíme. A v tom Vy my hodně pomáháte. Díky. Budu Vás všem doporučovat! Přeji Vám mnoho úspěchů, sil, nadšení a prostředků na uskutečnění Vašich plánů a snů. Srdečně zdravím!

23. března 2008, Ilona Jirásková, Kolín

Se zájmem jsem se zúčastnila obou Vašich pořadů v knihovně. Dnes jsem si prohlédla a „zazáložkovala“ i webové stránky. Vaše počínání mi je velmi sympatické a nepochybuji, že mi bude občas i dosti prospěšné. Samozřejmě jsem nepročetla podrobně všechna hesla. Mezi jiným mě upoutaly obce Žiželice a Hradišťko II, neboť jsem v této oblasti určitou dobu bydlela. Protože jsem zde odhalila několik malých pravopisných chyb či spíše překlepů, dovoluji si Vás na ně upozornit, aby Vám zbytečně Vaši práci nekazily. S pozdravem a přáním dalších cestovatelských zážitků.

22. března 2008, Filip Šikola, www.mojemesto.cz

Dobrý den, po delší době jsem rekonstruoval web mojemesto.cz, který běží v novém designu pár dní. Váš Web se mně líbí a tak bych z něj s vaším dovolením použil nějaké texty a fotografie k městům s tím, že na každém takovém popisku bude link na vás. Dále na serveru bude vlevo dole link na weby které doporučujeme, kam váš web také umístíme.

4. července 2007, Pavel Kárník, knihkupectví U Kašků, Kolín

Vážení, gratuluji ke skvělým internetovým stránkám. Vzhledem k tomu, že jsem většinu z památek navštívil a vyfotil, tak se skláním před vašim umem. Vyjdou-li někdy knižně, hlásím se k odběru.

27. května 2007, Pavel Jarý, www.hrady.cz

Vaše stránky se mi líbí, jsou přehledné a jejích obsah má vysokou úroveň. Celá koncepce s nápadem mapování a dokumentace památkových objektů, staveb, dalších objektů, míst či měst na Kolínsku je velkým přínosem pro zájemce o historii a veřejnost vůbec. Máte i pěkné snímky, což napovídá o vašem estetickém cítění. Vzhledem k tomu, že také rád cestuji a fotím památky a ač nemám vlastní stránky s mými výtvory se lze seznámit na webu hrady.cz. Kde lze přidávat fotky k místům, případně i celé místo pokud není v evidenci. K místům lze doporučit související odkazy a protože se mi vaše stránky líbí tak u hesel – Kolín, Stříbrná Skalice, Třebovle, Vyšehořovice, Klášterní Skalice a mnohá další umístil odkaz na vaše www. S pozdravem.

23. května 2007, Vladimír Rišlink, Národní památkový ústav

Dobrý den, náhodou jsem narazil na Vaše stránky, které mě velice zaujaly svým zaměřením a mimořádným objemem shromážděných informací, který vzbuzuje můj obdiv. Jsem historik umění, řadu let jsem pracoval v Regionálním muzeu v Kolíně, a jako lokální patriot se kromě řady jiných aktivit stále věnuji propagaci a prezentaci místního kulturního dědictví. Je dost dobře možné, že jsme se v této souvislosti již spolu setkali. Během své činnosti v muzeu jsem se podílel na výstavním cyklu Kolínsko v běhu staletí, a jsem tedy kromě jiných publikací spoluautorem katalogů Kolínsko v raném středověku, Gotika na Kolínsku, Renesance na Kolínsku a Baroko na Kolínsku. S řadou mých textů se tedy setkávám i na Vašich stránkách. Při zběžném nahlédnutí jsem tak objevil několik nedostatků, či nepřesností, které jsou ovšem při takovém objemu shromážděných dat pochopitelné. Rád bych Vám proto (v rámci svých časových možností) nabídnul spolupráci, a pokud budete souhlasit, a v zájmu dalšího zkvalitnění Vaší práce provedl určitou korekturu některých textů.

4. května 2007, Aleš Flídr, seminář dějin umění FF MU Brno

Panove, gratuluji k vybornym webovym strankam, kdyby mel kazdy region v cechach ci na morave tak dobre vedene stranky ohledne pamatek, to by se to cestovalo. venuji se dejinam i podobe stredovekych stavebnich pamatek ve stredni evrope, predevsim 12. a 13. stoleti, velmi casto cestuji a tez pripravuji exkurze pro nas seminar a moravske zemske muzeum. v ramci pripravy na jednu exkurzi, jez nas zavede do blizkosti kutne hory, jsem narazil na vase stranky a byl jsem mile prekvapen vysokou urovni textu i fotografii, jez jsem na nich nasel. radu lokalit na kolinsku jsem vubec neznal, nebo jsou v literature zminovany jen velmi spore, po shlednuti fotografii se na ne urcite nekdy zajedu soukrome podivat. mate me diky. vsechna cest. srdecne zdravim.

16. dubna 2007, E. Procházková, Ottovo nakladatelství.

Dobrý den, prohlédli jsme si Vaše stránky a chtěli bysme požádat o svolení publikovat v Ottově encyklopedii Česká republika fotografie z Kouřimi, které jsou velmi zdařilé. Sdělte nám laskavě podmínky, za kterých je můžeme použít.

O nás

Ohlasy

Napište nám

texty a foto Roman ŠULC, video a střih Jan KUBKA, www Tomáš ADÁMEK