Cesty a památky

Kolínsko » Býchory » památník padlým v 1. světové válce

památník padlým v 1. světové válce
*

Býchory, Pomníky, Památníky obětem světových válek

Památník obětem 1. světové války, odhalený 7. srpna 1923. Zhotoven je z pískovce a jeho autorem je sochař František Bílek (z Podhorního Újezda). Na podstavci je klečící postava truchlící dívky, nesoucí vavřínový věnec.

Na podstavci je nápis NA ROVECH VAŠICH NÁM NOVÝ ŽIVOT VROSTL! a na boku jsou jména padlých: Čejka F., Chlád , Červený Č., Chlád V., Havránek F., Jakubál V., Havránek J., Kolařík V., Holan V., Kutěna F., Chlád F., Martínek P., Mňouček J., Štecher F., Nykl K., Tichý F., Pomichálek F., Tichý J., Pomichálek V., Vach J., Pomichálek V., Žák J., Rázek F., Žák V., Rosický J. Na přední straně byla dodatečně umístěna černá deska s nápisem: František Chlád, oběť nacismu.

Fotogalerie

Býchory - památník padlým v 1. světové válce, pohled od severozápadu (2016)Býchory - památník padlým v 1. světové válce, pohled od jihozápadu (2016)Býchory - památník padlým v 1. světové válce, socha truchlící dívky (2016)Býchory - památník padlým v 1. světové válce, nápisy na západní straně podstavce (2016)Býchory - památník padlým (1923, sbírka Františka Steklého)

Mapa

Poloha

Památník se nachází v centru obce u autobusové zastávky (původně byl umístěn před školou).

GPS: 50°4'2.291"N, 15°16'26.088"E

Přístupnost

Volně přístupné

V této obci ještě naleznete

O nás

Ohlasy

Napište nám

texty a foto Roman ŠULC, video a střih Jan KUBKA, www Tomáš ADÁMEK