Cesty a památky

Barchovice – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Bečváry – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Bečváry – památník Mistra Jana Husa

Bohouňovice I – památník padlým v 1. světové válce

Bohouňovice I – památník padlým ve 2. světové válce

Bohouňovice II – památník padlým v 1. světové válce

Bošice – památník padlým v 1. světové válce

Božec – památník padlým v 1. světové válce

Brník – pamětní deska Rajmunda Půdy

Brník – památník padlým v 1. světové válce

Břežany II – památník padlým v 1. světové válce (bývalý)

Břežany II – památník padlým v 1. světové válce

Bulánka – památník T. G. Masaryka

Bulánka – památník padlým v 1. světové válce

Býchory – pamětní deska Jana Kubelíka

Býchory – pamětní deska A. A. Vejdělkové

Býchory – památník padlým v 1. světové válce

Býchory – památník Jana Kubelíka

Bylany – památník padlým v 1. světové válce

Cerhenice – pamětní deska Blanky Vedlichové - Waleské

Cerhenice – pamětní deska Stanislava Růžičky

Cerhenice – památník Jana Bohumíra Dlabače

Cerhenice – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Cerhýnky – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Církvice – památník padlým v 1. světové válce

Červené Pečky – pamětní deska Viléma Fuknera

Červené Pečky – pamětní deska MUDr. Dvořáka

Červené Pečky – pamětní deska Zborov

Červené Pečky – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Červené Pečky – pamětní deska Františka Kmocha

Červené Pečky – pamětní deska stavbě školy

Červený Hrádek – památník padlým v 1. světové válce

Český Brod – památník Mistra Jana Husa

Český Brod – památník republiky

Český Brod – památník Prokopa Holého

Český Brod – pamětní deska umučeným Sokolům

Český Brod – pamětní deska pobytu A. V. Suvorova

Dobřeň – památník padlým v 1. světové válce

Dobřichov – památník archeologickému výzkumu

Dolní Chvatliny – pamětní deska obětem válek

Dolní Chvatliny – památník padlým v 1. světové válce

Dolní Kruty – památník padlým v 1. světové válce

Doubravčice – památník padlým v 1. světové válce

Habrkovice – památník padlým v 1. světové válce

Habrkovice – pamětní deska Jana Kopeckého

Hlaváčova Lhota – památník padlým v 1. světové válce

Hlízov – pamětní deska Františka Kočárníka

Hlízov – památník padlým v 1. světové válce

Hlízov – hrob neznámého vojáka

Hlízov – památníky pozemkovým úpravám

Horní Chvatliny – památník padlým v 1. světové válce

Hořany (u Poříčan) – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Hradenín – památník padlým v 1. světové válce

Hradišťko I – památník padlým v 1. světové válce

Hradišťko II – památník padlým v 1. světové válce

Hradové Střimelice – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Chotouchov – památník padlým v 1. světové válce

Chotouchov – památník Rudé armádě

Chotouň – památník padlým v 1. světové válce

Choťovice – památník padlým v 1. světové válce

Chotutice – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Jestřabí Lhota – památník padlým v 1. světové válce

Jevany – památník T. G. Masaryka

Jindice – památník Jaroslava Košvance

Jindice – památník padlým v 1. světové válce

Kamhajek – pamětní deska Gustava Frištenského

Kbel – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Kolín – pamětní deska národní přísahy

Kolín – památník Františka Kmocha

Kolín – památník medvědům od Kolína

Kolín – pamětní deska Borise Volka

Kolín – památník Josefa Sudka na radnici

Kolín – pamětní deska Františka Kmocha

Kolín – památník Jana Nepomuka Anastáze Opaska

Kolín – památník osvobození

Kolín – památník Josefa Sudka na Kmochově ostrově

Kolín – památník Žal

Kolín – pamětní deska židovských transportů v Ghetu

Kolín – památník Jana Amose Komenského

Kolín – kameny zmizelých

Kolín – pamětní deska obětem 2. světové války ve spořitelně

Kolín – památník ruskému caru Alexandru I.

Kolín – památník T. G. Masaryka

Kolín – pamětní deska Františka Jiráska

Kolín – památník V. I. Lenina (zaniklý)

Kolín – pamětní deska Vincence Morstadta

Kolín – památník padlým v 1. světové válce

Kolín – památník M. R. Štefánika (zaniklý)

Kolín – památník sovětským vojákům

Kolín – pamětní deska židovských transportů na 6. ZŠ

Kolín – pamětní deska obětem 2. světové války na nádraží

Kolín – památník Alfréda Maria Jelínka

Kolín – pamětní deska zakladatelům spolku Baráčníků

Kolín – pamětní deska padlým legionářům

Kolín – pamětní deska obětem z řad župy Tyršovy

Kolín – památník Karla Legera

Kolín – pamětní deska Václava Morávka

Kolín – pamětní deska Josefa Svatopluka Machara

Kolín – památník Karla Kramáře (zaniklý)

Kolín – památník Československých námořníků na Jadranu

Kolín – pamětní deska Otokara Fischera

Kolín – památník Jana Kubíčka - Dislokace

Kolín – pamětní deska Františka Dvořáka

Kolín – pamětní deska Jana Evangelisty Parkána

Kolín – pamětní deska Jana Kašpara Deburau

Konárovice – památník padlým v 1. světové válce

Kořenice – památník poručíka Nováka

Kostelec nad Černými lesy – památník posledního jelena

Kostelec nad Černými lesy – památník zakladatelům čsl. státu

Kostelec nad Černými lesy – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Kostelec nad Černými lesy – památník Jana Husa a Jana Žižky

Kostelec nad Černými lesy – památník osvobození Rudou armádou

Kostelní Střimelice – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Kounice – památník padlým v 1. světové válce

Kouřim – památník Prokopa Holého

Kouřim – pamětní desky

Kouřim – památník středu Evropy

Kouřim – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Kouřim – památník T. G. Masaryka

Krakovany – památník padlým v 1. světové válce

Krychnov – památník padlým v 1. světové válce

Krymlov – památník padlým v 1. světové válce

Kšely – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Kšely – památník padlým ve 2. světové válce

Kutlíře – pamětní deska na utrpení za kolektivizace

Kutlíře – pamětní deska Jana Antonína Prokůpka

Lhotky – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Libodřice – památník Rudé armádě

Libodřice – pamětní deska obětem 1. světové války

Libodřice – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Limuzy – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Limuzy – pamětní deska táboru lidu

Lipany – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Lipany – památník Rudé armádě

Lošany – památník generálmajora Josefa Mašína

Lošany – pamětní deska generálmajora Josefa Mašína

Lstiboř – památník padlým v 1. světové válce

Malotice – památník padlým v 1. světové válce

Mančice – památník padlým v 1. světové válce

Milčice – památník padlým v 1. světové válce

Milčice – Havlíčkův kámen

Mrzky – památník padlým v 1. světové válce

Němčice – památník padlým v 1. světové válce

Nučice – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Ohaře – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Oleška – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Ovčáry – památník zahájení výroby aut v TPCA

Ovčáry – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Ovčáry – pamětní deska Jaroslava Vrchlického

Ovčáry – křížek u Foltýnovy lípy

Pašinka – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Pečky – památník T. G. Masaryka a padlým v 1. a 2. světové válce

Plaňany – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Plaňany – památník městyse

Pňov – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Poboří – památník padlým v 1. světové válce

Polepy – památník osvobození

Polepy – pamětní deska Josefa Charouse

Polní Chrčice – památník padlým v 1. světové válce

Polní Voděrady – památník padlým v 1. světové válce

Poříčany – památník padlým v 1. světové válce

Prusice – památník leteckého neštěstí

Prusice – památník padlým v 1. světové válce

Přebozy – památník padlým v 1. světové válce

Přehvozdí – památník padlým v 1. světové válce

Přistoupim – pamětní deska obětí holocaustu

Přišimasy – památník svobody

Radim – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Radim – památník Rudé armádě

Radovesnice II – památník padlým v 1. světové válce

Ratboř – pamětní desky obětem 2. světové války

Ratboř – památník padlým v 1. světové válce

Rostoklaty – pamětní deska obětem 1. světové války

Rozehnaly – památník padlým v 1. světové válce

Sedlov – památník padlým v 1. světové válce

Sendražice – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Sendražice – památník Rudé armádě

Skramníky – památník padlým v 1. světové válce

Skvrňov – památník padlým v 1. světové válce

Sokoleč – památník Františka Nováka

Starý Kolín – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Stříbrná Skalice – památník padlým v 1. světové válce

Stříbrná Skalice – památník T. G. Masaryka

Stříbrná Skalice – Houžvičkův kříž

Suchdol – Švehlův památník

Svatý Mikuláš – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Svojšice – památník Rudé armádě

Tatce – památník padlým v 1 a 2. světové válce

Tlustovousy – památník padlým ve 2. světové válce

Třebovle – památník padlým v 1. světové válce

Tři Dvory – památník padlým v 1. světové válce

Tuchoraz – památník zemědělců

Tuklaty – památník padlým v 1. světové válce

Tuklaty – pamětní deska Ferdinanda Klindery (zaniklá)

Vavřinec – památník padlým v 1. světové válce

Veletov – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Velim – památník padlým v 1. světové válce

Velký Osek – pomník Bernarda Cornoldiho

Velký Osek – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Veltruby – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Vitice – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Volárna – památník padlým ve 2. světové válce

Vrbčany – památník padlým v 1. světové válce

Vykáň – památník padlým v 1. světové válce

Vyšehořovice – památník padlým v 1. světové válce

Vyšehořovice – památník republiky

Výžerky – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Vyžlovka – památník padlým v 1. světové válce a ukončení 2. světové války

Záboří nad Labem – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Zásmuky – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Zásmuky – pamětní desky Františka Kmocha

Zásmuky – pamětní deska Matěje Poláka

Zibohlavy – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Ždánice – památník 2. světové války

Žhery – památník padlým v 1. světové válce

Žhery – pamětní deska F. Kvapila

Žíšov – památník padlým v 1. a 2. světové válce

Žiželice – památník padlým v 1. světové válce

Žiželice – pamětní deska obětem 2. světové války

O nás

Ohlasy

Napište nám

texty a foto Roman ŠULC, video a střih Jan KUBKA, www Tomáš ADÁMEK