Cesty a památky

Země poznané » Velká cesta zemí za Jordánem

Velká cesta zemí za Jordánem (listopad 2006, Jordánsko)

Putování hášimovským královstvím

Cesta do Jordánska byla logickým pokračováním našeho poznávání zemí Blízkého východu a severní Afriky. Bohužel byla velmi ztížená tím, že sehnat v době naší cesty nějakou kloudnou informaci o této zemi dopředu bylo takřka nemožné. Proseděl jsem hodiny a hodiny u internetu při zadávání hesla „Jordánsko“, vyptával se, zjišťoval a neustále obíhal knihkupectví, zda náhodou nevyšel průvodce v češtině. Nevyšel. Prý proto, že tam nikdo (nebo jen málo kdo) cestuje. Všichni známí i rodina byli také dost překvapeni, že jedeme „…vstříc jisté smrti…“, jak se tak nějak všichni shodli v hodnocení naší volby. Ti odvážnější se mě ptali, kdy nás uvidí v reportáži televize Al-Jaazira se samopalem u hlavy. No je vidět, že propaganda fakt funguje skvěle. Stejně jsem byl ale překvapen, jak až moc jsou jí lidé zmasírovaní. Jenže to není náš případ a tak jsme vyrazili vstříc dobrodružství.

Objednat si cestopisný film z Jordánska a podívat se na krátkou ukázku z tohoto filmu můžete zde

Z naší cesty po Íránu také vzniklo několik reportáží do pořadu Objektiv v České televizi. Podívejte se na tyto reportáže v našem archivu a doplňte si zážitek z četby tohoto cestopisu o filmové zážitky.

Pokud se do Jordánska chystáte, navštivte nejdříve stránky ORBION.CZ – Jordánsko.

Poznámka: přesně dva měsíce po našem návratu vyšel v češtině průvodce Lonely Planet po Jordánsku. Tak tomu se říká pech.

O nás

Ohlasy

Napište nám

texty a foto Roman ŠULC, video a střih Jan KUBKA, www Tomáš ADÁMEK